Пропагандистська машина кремля продовжує створювати фейки, провокації та маніпулювати інформацією. Цього разу до створення фейків долучилися й білоруси. Вони розповідають куди українці нібито планують нападати, а орки придумують собі псевдоперемоги.
Україна нібито хоче захопити дві області в Білорусі. Така заява пролунала з вуст пропагандистки Ксенії Лебедєвої в ефірі програми «ЕТА ДРУГОЄ», що транслюється на білоруському пропагандистському телеканалі «Беларусь 1».
Зверніть увагу, «бандерівці» мріють до України додати частину і Гомельської і Брестської області, а у росії - землі, які відійшли ще в 18 столітті.
А ось очевидно ми і почули відповідь на славнозвісне висловлення бульбашівського діда - "аткуда на Бєларусь гатовілось нападєніє". За словами пропагандистки, якщо Україна займе агресивну позицію у війні з москвою, то статут європейських сусідів може змінитися: стати нейтральним, або навіть прихильним.
Тобто завданням було здружитися в боротьбі з спільним ворогом. А ще ненадовго забути про те, що в Польщі, Молдови, Румунії, Угорщини теж треба «віджати» територію.
Звичайно, на білорусь нападати ніхто не збирався і не збирається, адже Україна - мирна країна. Навпаки, нам доводиться чути про те, що якраз зі сторони білорусії стягують важке озброєння до нашого кордону.
В Офісі президента нібито наказали військовим прибрати байрактари з фронту. Таке повідомлення почало ширитись українськими телеграм каналами. До нього прикріпляли нібито скан листа з Офісу президента. Тільки документ є несправжнім. Адже у листі звертаються до Валерія Залужного, посада якого вказана як Начальника Генштабу. Ось і перша помилка рашистів. Валерій Залужний - це Головнокомандувач Збройних сил України, а Начальником генштабу ЗСУ є генерал-лейтенант Сергій Шаптала. Крім того, журналісти проєкту "Без брехні" побачили, декілька граматичних помилок, як ось слово начальник має писатися з великої літери, а не малої. А назви відомств пишуться завжди у повному варіанті. Тож, правильно було б писати Начальнику Генерального штабу. Але є одне але. В Україні немає ні Генштабу України, ні навіть Генерального штабу України. У нас є Генеральний штаб Збройних сил України. Ось так ось і спалились рашисти. Очевидно, що і розповсюджували цей фейк серед українців, аби вкид був спрямований на дискредитацію керівництва держави і військових структур.
ЗСУ нібито розмістили вогневі позиції у школах Одеси. Про це повідомляє ряд рашиських видавництв. Посилаються вони на слова голови наццентру управління обороною росії - Михайла Мізінцева. Той журналістам розповідає, що вони нібито фіксують численні випадки використання українцями об'єктів соціальної інфраструктури у військових цілях.
В Одесі ЗСУ створили вогневі позиції в будинках шкіл № 14 та 71. А на прилеглій території ними розміщені бронетехніка, артилерія та РСЗВ.
Тільки це наклеп. Про те, що в одеських школах немає військових і її техніки - підтвердила очільниця міського департаменту освіти і науки Олена Буйневич на своїй ФБ-сторінці.
Там навколо висотки. Острівці приватного сектора та великі "чешки", "хрущовки", типові для спальних районів. Там немає жодних «вогневих позицій, бронетехніки та артилерії». Там є сторож, директор є, вчителі. Люди заповнюють журнали, виходять на уроки онлайн, готуються до закінчення навчального року, - Олена Буйневич очільниця міського департаменту освіти і науки Одеси
Такі фейки рашисти створюють вже не вперше. Раніше вони розповідали про нібито розташування позицій ЗСУ у катакомбах, обласних лікарнях та на Одеській кіностудії. І це все спростували військові.
Рашиський телеграм-канал "операція зет" та кремлівські сміттярки опублікував відео з переможним підписом. Нібито російські військові накрили українську батарею гаубиць М777 виробництва США. За їхніми словами, спочатку «по позиціях артилеристів був нанесений ракетний удар», внаслідок чого «декілька гаубиць були пошкоджені». Потім «вся техніка та гаубиці були знищені» ударом артилерії. Пропоную уважно подивитися на те, як орки "влучно" зробили постріл.
Що можу сказати, щось рускі воєнкори досі не навчилися розрізняти ракетний удар від інших типів вогневого ураження. На першій частині відео атака відбувається з дрону. Причому боєприпас не влучив в жодну з гаубиць. У іншій частині відбувається обстріл умовної зони, де можуть переховуватися тягачі з гаубицями. Але більшість снарядів «лягає» на сусіднє поле, а у лісовій зоні можна помітити 4-5 вибухів. Та і підтвердження ураження – немає.
Ми ж закликаємо вас підтримувати інформаційну гігієну і не вестись на гачок російської пропаганди. Натомість довіряти інформації лише з офіційних джерел.