Radio
Online
Повiдомити новину

Рівнян запрошують на виставку: «Найбільша загадка – душа дитини»

У головній виставковій залі Рівненського обласного краєзнавчого музею представлено роботи учнів Г.П. Косміаді поч. ХХ ст. та вихованців дитячої художньої школи ім. А. І. Мартиненка, сучасних художніх студій «Сонце» і «Арт-Маестро».

Георгій Косміаді – талановитий педагог, архітектор, художник, який у міжвоєнний період (1917-1940) жив і працював у Рівному, викладав малювання та образотворче мистецтво у навчальних закладах міста.

Неодноразово виставки Георгія Петровича та його кращих учнів проходили у Рівному, Луцьку, Варшаві, Кракові, Познані. Справжнім тріумфом була участь учнів Косміаді у першій Всесвітній виставці дитячого малюнка в Парижі у 1937 році.

У 1940 р. родина Косміаді емігрувала до Німеччини. З собою художник забрав лише свій архів, значною частиною якого були дитячі малюнки.

У 1992 р. до Рівного вперше приїхала донька Георгія Петровича – Надія Саннов-Косміаді, яка згодом передала до Рівненського краєзнавчого музею малюнки учнів, документи, фото із архіву батька.

На виставці представлено малюнки юних рівнян, що проживали в місті майже 100 років тому назад та роботи сучасних дітей. Відвідувачі матимуть змогу простежити та порівняти творчу уяву, фантазії, образне мислення та світобачення дітей зовсім різних епох.

Повідомляє Рівненський обласний краєзнавчий музей

Читайте також: