Radio
Online
Повiдомити новину

Рівненські лікарі розповіли, як виявити рак (ВІДЕО)

20 жовтня день боротьби із раком грудей. В Україні щорічно реєструють 16 тисяч нових випадків захворювання. Відкрито говорити про такі захворювання у нашому суспільстві не прийнято. Тому жінки звертаються до лікаря вже на пізніх стадіях хвороби, що значно ускладнює процес лікування.  Як попередити рак грудей та на що треба звертати увагу в першу чергу - далі у сюжеті.

Найбільш розповсюджена онкологічна хвороба серед жінок – рак молочної залози. За даними Інституту раку, кожна 7 жінка стикається із цією проблемою. Проте звертатися до лікарів жінки не поспішають. Часто при першому огляді у четверті пацієнток виявляють метастатичні стадії хвороби, які лікувати надзвичайно важко. Медики кажуть, виявити причини хвороби вдається не завжди. Та все ж фактори, які збільшують ймовірність виникнення онкології, існують. Один із них - спадковість.

"Ми, як лікарі первинної ланки. Маємо більше уваги приділяти анамнезу, збирати данні про родичів пацієнтів, і вже таких людей навіть при відсутності проявів і скарг мотивувати обстежуватися на 10 років раніше ніж проблеми були виявлені у їхніх родичів," - каже сімейна лікарка Людмила Грицак.

Спеціалісти наголошують: рак виліковний, за умови його виявлення на ранніх стадіях, коли він ще не завдає болю. Додають, є цілий перелік симптомів, на які слід звернути увагу в першу чергу. Виявити їх можна самообстеженням, яке слід проводити щомісяця. Ці фактори - вагома причина звернутися до лікаря.

"Звертаємо увагу на форму і розмір молочної залози, на наявність асиметрії, на стан сосково-ореолярного комплексу, та наявність виділень, на стан шкірних покривів, це наявність втяжінь або зміни кольору шкіри чи теплоти. Наявність болючих ущільнень або вузлових утворень, вони можуть як одиночні так і множинні," - каже заступниця головного лікаря з хірургічної роботи Лілія Курушина.

Піднімати теми серйозних хвороб у нашому суспільстві не прийнято. Тому через необізнаність жінки часто навіть не здогадуються, що хворіють на рак. Одною з таких була і Олена Павличева. На щастя, перемогла її.  Знайшовши у себе новоутворення жінка одразу звернулася до лікаря, саме вчасна діагностика допомогла їй вилікуватися.  

"Коли у 2019 році я випадково знайшла у себе якесь ущільнення в молочній залозі, я не думала, що це рак, я думала, що просто треба сходити до лікаря. Мені дуже пощастило, що в мене виявилася перша стадія і це був гормонозалежний вид раку," - ділиться представниця ГО "Афіна. Жінки проти раку" Олена Павличева.

Лікарі наголошують, рак молочної залози легше попередити, ніж лікувати. Найбільше значення має саме рання діагностика захворювання, адже вона може врятувати життя. Тому важливо постійно робити самообстеження, раз на рік проходити огляд у мамолога та гінеколога, робити УЗД молочних залоз, а також дотримуватися здорового способу життя. 

Читайте також: