Radio
Online
Повiдомити новину

Рівненська «Спілка інвалідів з дитинства «Передзвін» потребує ремонту приміщення (ВІДЕО)

Вічні діти. Громадська організація «Спілка інвалідів з дитинства «Передзвін» нещодавно отримала нове приміщення. Проте поки що воно у занедбаному стані і ремонтувати там потрібно практично все. Батьки дітей з інвалідністю хвилюються, що без допомоги депутатів та місцевої влади привести його до ладу їм не під силу. Та от чи є кошти у міській казні на такі потреби? Деталі у сюжеті.

Волонтери та батьки дітей з інвалідністю зібралися на толоку і розпочали прибирати нове приміщення громадської організації «Спілка інвалідів з дитинства «Передзвін». Голова організації Марія Косинська - мати дитини з інвалідністю. Тому, як ніхто, знає наскільки їм необхідна соціалізація та реабілітація.

«Діють при нашій громадській організації творчі майстерні. Діти займаються арт-терапією, бісером плетем, ліплення, піскографія, піскотерпія, казкотерапія, танцювальні проводимо різні заняття, музикотерапія», -  Марія Косинська Голова ГО «Спілка інвалідів з дитинства «Передзвін»

Жінка каже, для проведення таких занять "Передзвону" необхідне власне приміщення. Раніше вони орендували його на вулиці Соборній, але в 2018 його довелося звільнити. І ось уже три роки діти займаються в обласній бібліотеці.

«В бібліотеку хожу з мамою, займаюся, подобається ходити в бібліотеку», - Анжеліка Косинська

Загалом в організація опікується більш ніж півсотнею сімей, де є діти з інтелектуальними та психофізичними розладами. Їх батьки розповідають — якщо для маленьких діток в місті реабілітація проводиться, то після закінчення навчальних закладів діватися їм уже нікуди. В "Передзвоні" ж опікуються дітьми старше 14 років. І займатися з ними потрібно щодня.

«Їм постійно потрібно розвиватися, вони коли вдома сидять, деградують. Їм потрібні щоденні зустрічі із своїми друзями, і з людьми, які їх можуть чомусь навчити. Їм потрібне щоденне спілкування», - Оксана Казмірчук мати дитини з інвалідністю

На волонтерських засадах з громадською організацією спіпрацє кафедра дошкільної педагогіки та психології спеціальна освіта логопедія Рівненського державного гуманітарного університету. Студенти вишу давно займаються з дітками реабілітацією. Зараз же допомагають з прибиранням нового приміщення.

"Ми проводимо з ними корекційну допомогу. Ми навчаємось на логопедів і проводимо з ними різні заходи, організовуємо різні концерти, свята, допомагаємо. І сьогодні вирішили допомогти з прибиранням", - Анастасія Гаркушенко студентка РДГУ

"В нас проходить практика в цьому центрі і ми хочемо допомагати людям. Це також повязано з нашою професією, тому що ми майбутні логопеди і в майбутньому теж будем допомагати людям", - Оксана Юрим студентка РДГУ

Не зважаючи на активну допомогу волонтерів, об'єм робіт для громадської організації непосильний. Адже ремонту тут потребує абсолютно все, - говорить Марія Косинська. А для цього потрібні великі кошти. За попередніми підрахунками проектно-кошторисна документація складає більш, ніж 4 мільйони гривень. Тому члени організації готують звернення до депутатів, щоб на сесії міської ради їм виділили хоча б півтора мільйони на перекриття даху.

"Треба спочатку розпочати з перекритття даху, бо він протікає. І це приміщення потребує всіх підключень внутрішньобудикових: це і електроосвітлення, це теплопостачання, це вода, каналізація, - Марія Косинська Голова ГО «Спілка інвалідів з дитинства «Передзвін»

Чи отримає громадська організація кошти на ремонт тепер залежить від депутатів. Батьки ж на цю допомогу надзвичайно сподіваються.

«Я дуже хочу Передзвін»,- Борис

Читайте також: