Radio
Online
Повiдомити новину

Рівненщина на порозі нової хвилі коронавірусної інфекції (ВІДЕО)

Рівненщина на порозі нового спалаху коронавірусної інфекції. Однак самотужки чиновники від медицини не зможуть подолати цю епідемію. Про завантаженість медичних закладів області та про темпи вакцинації - далі у матеріалі. 

На Україну, та й на Рівненщину зокрема, насувається нова хвиля коронавірусної кризи. Епідемія знову набирає стрімких обертів. Щодня в області госпіталізують близько 20 пацієнтів. А кількість тих, хто одужав, менша, ніж тих, хто захворів. Про це на брифінгу в міській лікарні заявив начальник обласного департаменту охорони здоров'я Олег Вівсянник. Більшість тих, хто потрапив на лікарняне ліжко, не був вакцинований, що ускладнює процес лікування. 

"Особи, які лежать в інтенсивній терапії, потребують  інтенсивної  терапії з ковідом, лежать не в звичайних палатах, жодний з них не вакцинований. Це важливо, що у не вакцинованих хвороба протікає важче. І потрапити до реанімаційного відділення, потрапити на важке інтенсивне лікування, і мати загрозу життю - це наслідок того, що людина може бути не вакцинована," - каже директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення ОДА Олег Вівсянник.

Зараз в міській лікарні перебуває 51 людина із таким діагнозом. Крім того, Рівненщина готується і до стрімкого розповсюдження небезпечного штаму Дельта, а рівненські медики не мають відповідного обладнання для швидкого його виявлення. Єдиний спосіб зараз - спостереження за перебігом хвороби. 

"На скринінгу ми не можемо це оцінити, тому що ми не обстежуємо, не маємо можливості це робити. В клінічній картині штаму дельта переважають кишковий синдром та швидке наростання дихальної недостатності, яке раніше розвивалося від тижня двох, то зараз це відбувається протягом доби двох," - каже завідувачка інфекційним відділенням Рівненської ЦМЛ Галина Максимчук.

За словами медиків, існує ймовірність повторного зараження хворобою, тому лікарі радять вакцинуватися і після того, як ковід вдалося подолати. Переважна кількість хворих у Рівненській лікарні - люди похилого віку, серед усіх пацієнтів - 80 відсотків потребує кисневого забезпечення. Четверо госпіталізованих перебувають у відділенні інтенсивної терапії. 

"Більшість цих пацієнтів залишаються інвалідами, з приводу важких фіброзних уражень легень, тобто з важкою дихальною недостатністю, з постійним ризиком виникнення різних хронічних захворювань легень. Ковід вражає не лише легені, він вражає всі органи та системи, відповідно у кого, де є слабке місце, ці проблеми загострюються," - каже лікар-анестезіолог Рівненської ЦМЛ Андрій Огінський.

В міські лікарні Рівного, для подолання пандемії об'єднали два відділення - інфекційне та інтенсивну терапію. Гостро стоїть  і питання вакцинації  самих медиків. З півтори  тисячі працівників лікарні вацинованих трохи більше половини. 

"На жаль, у нас 70 відсотків лише вакциновано, і я к адміністратор, ми працюємо із цим кожен день, кожен день і з кожним працівником нашої лікарні. Можливо це грубо, як кажуть у світі, рівень вакцинованості відповідає рівню IQ," - каже в.о. головного лікаря Рівненської ЦМЛ Ігор Дундюк.

Ми опитали рівнян поблизу міської лікарні стосовно вакцинації. Дехто  щепився як тільки з'явилася вакцина,  хтось лише  після того, як перехворів, а інші взагалі не  довіряють вакцині. 

Зараз в області розгорнуто 9 ковідних лікарень, це 1200 ліжок. Завантаженість складає близько 18 відсотків, це на 5 відсотків більше у  порівняні із минулим тижнем. За словами медичних чиновників, кількість медичних закладів, при потребі, можна збільшити до 17, що дозволить госпіталізувати 2400 пацієнтів. 

Читайте також: