Radio
Online
Повiдомити новину

Приватизація онкодиспансеру та перейменування Росії на Московію: за що голосували на 8 сесії обласної ради (ВІДЕО)

Зміни до програм розвитку Рівненщини, приватизація майна протипухлинного центру та звернення до керівництва України з проханням перейменувати Російську Федерацію. Про це сьогодні говорили на 8 сесії обласної ради. Чим запам'ятався сесійний день нашим журналістам - у матеріалі далі.

Сесія обласної ради розпочинається із затвердження звіту голови Сергія Кондрачука за перший рік роботи. Депутати підтримують, за - 56 голосів. Сергій Кондрачук каже, кращого і бути не могло.

Хочу нагадати, що я був обраний 35 голосами, а мій звіт був сьогодні підтриманий одноголосно, всіма присутніми в залі, - Сергій Кондрачук голова Рівненської обласної ради

У порядку денному майже 50 питань, в основному вони стосуються змін до обласних програм: це і профілактика боротьби із злочинністю, підтримка медичних закладів Рівненщини, програма енергоефективності та національно-патріотичного виховання. Їх приймають поспіхом, без обговорення. Перше, на чому зупиняються депутати, - приватизація частини приміщень у Рівненському протипухлинному центрі.

Хто так лобіює це питання, щоб цей майновий комплекс розірвати і потім роздерибанити, дуже все просто, і тому це питання треба знімати з порядку денного. Хватить розпродавати, віддавати комунальну нашу власність, - Василь Кльоп депутат обласної ради (ВО "Батьківщина")

Дозволяти приватизовувати на території нашого комунального закладу, я думаю, буде недоречно, - Ігор Ясинюк депутат обласної ради (За Майбутнє)

Мова про приміщення площею в 180 квадратних метрів. У ньому надають медичні послуги для протипухлинного центру. Підприємець зробив у ньому ремонт, сума робіт близько 100 тисяч гривень. Такі поліпшення можуть йому дозволити викупити цю нерухомість. Тому депутати пропонують продати це майно через аукціон.

Старт цього приміщення, якщо воно піде на конкурс, буде не 300 тисяч без конкурсу, а буде стартувати, порядку півтора-два мільйони, що дасть змогу за ці кошти зробити в бюджеті дуже багато, - Роман Стасюк депутат обласної ради (Радикальна партія Олега Ляшка)

За приватизацію голосує 32 депутати, рішення не прийнято. Цікаво те, що за нього голосують прямі конкуренти в обласній раді - Європейська Солідарність та Слуга Народу.

Партія ЭС і партія Слуга Народу об'єдналися для того, щоб відчужити через аукціон чи через будь-які ліві схеми, для того щоб це приміщення, а потім і земля відійшла у власність бізнесу, - Микола Кучерук депутат обласної ради (ВО "Батьківщина")

Вони зробили ситуативну більшість, це тимчасово, по інтересам, бо одним треба було одне, другим - інше, і тому вони його хотіли проголосувати, - Василь Кльоп депутат обласної ради (ВО "Батьківщина")

В Європейській Солідарності такі закиди опонентів спростовують.

Ми не узгоджували це питання ні з ким. Це питання втретє виноситься на розгляд сесії обласної ради. Позиція наша проста, ми підтримуємо в даному випадку прозорість у вирішенні подібних питань, - Олександр Дехтярчук депутат обласної ради (Європейська Солідарність)

Ще одне важливе питання сесійного дня в обласній раді - зміни до бюджету 2021 року. Рівненщина отримає від уряду понад пів мільярда гривень. Ці кошти будуть спрямовані на погашення боргів теплопостачальним компаніям та на компенсацію різниці у вартості тарифу на тепло.

Ці кошти підуть на підприємства теплопостачання і на водопостачальні підприємства. Ці кошти дозволять підприємствам заплатити борги за газ, за електроенергію і сплатити податки, це стосується саме водоканалів, - Віталій Коваль голова Рівненської ОДА

Ну а закінчилася сесія майже 10-ти хвилинним виступом Сергія Кондрачука. Голова обласної ради прочитав лекцію з історії депутатам та попросив підтримати звернення до керівництва держави. Пропонує перейменувати Російську Федерацію в Московію

Московія почала шахраювати політичним перейменуванням ще після Переяслава 1654 року. Незважаючи на жодні історичні факти, не приймаючись жодними підставами, просто проголосила себе Росією, отже, спадкоємицею всього культурного, політичного надбання Руси, - Сергій Кондрачук голова Рівненської обласної ради

Пропозицію підтримують. За - висловився 41 депутат. А от представники "Слуги Народу" вирішили не голосувати за таке звернення. Наступна, позачергова сесія обласної ради відбудеться за тиждень. 23 грудня депутати присвятять обговоренню головного фінансвого документу Рівненщини - бюджету на 2022 рік.

Читайте також: