Radio
Online
Повiдомити новину

Поновлення Романа Шустика на посаді. Де-факто чи де-юре? (ВІДЕО)

Роман Шустик хоче повернутися у крісло керівника обласного діагностичного центру. Вчора, 19 жовтня, суд постановив поновити його на посаді. Та от поки він і далі безробітний. На посаду зможе повернутися лише після розпорядження голови обласної ради, з яким не поспішають. Чому так та чи чекають повернення Романа Шустика самі працівники медзакладу - далі у сюжеті. 

 

Роман Шустик знову очільник обласного діагностичного центру. Щоправда він сам не зовсім у цьому впевнений. Вчора пан Шустик повідомив про це в мережі Фейсбук, а сьогодні зібрав прес-конференцію, аби розповісти про рішення суду, який скасував його звільнення. Тільки от до виконання службових обов'язків він не приступив. Бо ж чекає на розпорядження голови обласної ради про поновлення. Прес-конференція уже традиційно для пана Шустика відбулася за підтримки однопартійців.  

"Я для того, щоб не створювати прецеденту навіть не пішов на адміністративну нараду, я навіть не зайшов в кабінет головного лікаря. Тому що, щоб не було прецеденту, що я наприклад, почав виконувати якісь рішення, без розпорядження, ми маємо діяти згідно букви закону," - каже екс-головний лікар Рівненського обласного лікувально-діагностичного центру Роман Шустик.

Звільнили Романа Шустика розпорядженням першого заступника голови обласної ради Сергія Свисталюка ще 3 вересня. Зробили це на основі службового розслідування, яке тривало близько двох місяців. Тоді вдалося встановити: під керівництвом Романа Шустика комунальний медзаклад потонув у боргах. Серед них і заборгованість по зарплаті у медичних працівників. Сума боргу медикам - близько двох мільйонів гривень. Але адвокат Шустика такі причини вважає не достатніми для звільнення керівника.

"Звільнення мого довірителя, Шустика Романа Петровича було незаконне, ні за змістом, ні за порядком його здійснення. Ті підстави, які були висунуті, як підстави для звільнення, вони не витримують ніякої юридичної критики," - каже адвокатка Романа Шустика Марія Лук'янова.

Суд не в повному обсязі задовольнив позов Романа Шустика. Окрім поновлення на посаді, колишній головний лікар діагностичного хотів скасувати і самі результати службового розслідування, на основі якого його звільнили. Та Феміда вирішила по-своєму. Тепер рішення про поновлення на посаді повинен затвердити Сергій Кондрачук, та поки цього робити не буде. 

"Суд розпорядження про звільнення скасував, але самого акту службового розслідування фактично підтвердив, а тому ми чекаємо повного рішення суду, де буде окрім вступної та результативної частини, також мотивувальна, щоб ми розуміли, чим мотивувався суд, приймаючи таке рішення," - каже голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук.

Зовсім не чекають на повернення Романа Шустика самі працівники медичного закладу. В оприлюдненому ними ж відеозверненні, медики розповідають, що справи без колишнього очільника ідуть краще. 

"З часу звільнення головного лікаря Шустика Романа Петровича, заклад успішно продовжує свою роботу у штатному режимі. За третій квартал, спільними зусиллями нам вдалося зменшити навантаження на фонд заробітної плати в два рази, збільшилася втричі кількість електронних записів, за які заклад отримує кошти від НСЗУ, за це очікуємо отримати 8 мільйонів гривень, щоб погасити заборгованість по заробітній платі, яка виникла ще в липні."

А от представники Романа Шустика готуються до нових судових розбірок, бо ж якщо голова облради не погодить поновлення на посаді сьогодні, знову звернуться до суду. 

"Ми готові до всього, не тільки до оскарження, до всього, і нас абсолютно не бентежить те,  в який спосіб хтось намагатиметься  порушити закон і порушити законне права особи, ми готові до того, щоб дати відсіч таким зазіханням," - каже адвокатка Романа Шустика Марія Лук'янова.

За вимушений прогул суд також зобов'язав виплатити заробітну плату Роману Шустику, бо ж цього він сам вимагав у позовній заяві. Це в той час, коли в працівників медзакладу за його керівництва з'явилася заборгованість по виплатах у два мільйони гривень. 

Читайте також: