ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області ITV MEDIA GROUP | Новини Рівного та області
Рівне, вул. Миколи Боголюбова, 5
+380964960000 [email protected]

Понад п`ять років за ґратами: суд виніс вирок військовослужбовцю з Рівненщини за самовільне залишення частини

Фото ілюстративне

Вараський міський суд ухвалив вирок у кримінальному провадженні щодо місцевого жителя, який в умовах воєнного стану самовільно залишив місце служби та тривалий час переховувався.

Про це йдеться у вироку суду.

Як встановив суд, обвинувачений був мобілізований до лав Збройних Сил України у 2024 році та проходив службу як курсант. На початку січня 2026 року він перебував на лікуванні в медичному закладі у Вінницькій області.

Після завершення курсу лікування військовослужбовець замість того щоб повернутися до місця дислокації підрозділу, він вирушив додому у Вараш на Рівненщині. На телефонні дзвінки командира та попередження про кримінальну відповідальність за самовільне залишення частини (СЗЧ) чоловік відреагував байдуже, заявивши, що їде до рідних.

Удома у Вараші фігурант пробув близько трьох місяців. Проте у квітні 2026 року він став фігурантом іншого кримінального провадження — через конфлікт із братом, під час якого завдав йому тілесних ушкоджень. Тоді ж його затримали правоохоронці, і згодом Вараський міський суд засудив його до 5 років і 12 днів позбавлення волі за умисне тяжке тілесне ушкодження (частина 1 статті 121 КК України).

Під час судового засідання щодо СЗЧ обвинувачений повністю визнав свою вину та розповів про обставини свого вчинку.

Враховуючи повне визнання вини, щире каяття, а також той факт, що чоловік раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за майнові та інші злочини (мав не зняту і не погашену судимість, тобто вчинив рецидив злочинів), суд дійшов висновку про неможливість його виправлення без ізоляції від суспільства.

Суд призначив покарання за ч. 5 ст. 407 КК України у виді 5 років і 9 місяців позбавлення волі.

Оскільки на момент винесення цього вироку обвинувачений уже відбував покарання за попереднім вироком від 16 липня 2025 року, остаточне покарання визначили шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим. Згідно з рішенням суду, чоловік проведе за ґратами загалом 5 років і 9 місяців, із заліком уже відбутого строку.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом тридцяти днів із дня його проголошення.

Читайте також: