Radio
Online
Повiдомити новину

Пам'ятний знак жертвам рівненського гетто відкриють на розі вулиць Соборної та Дорошенка

13-го грудня о 12.00 на розі вулиць Соборної та Дорошенка відбудеться офіційна церемонія відкриття пам'ятного знаку жертвам рівненського гетто.

Про це повідомляє ГО "Центр "Мнемоніка".

Меморіальний знак побудовано з ініціативи ГО "Центр "Мнемоніка" у партнерстві із єврейською общиною Дюссельдорфу. Автори концепції меморіального знаку – представники ГО "Центр "Мнемоніка".

Окрім того, о 17.00 у приміщенні Рівненського будинку вчених (м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 17) відбудеться презентація документального репортажу про історію єврейського Рівного. Репортаж знято у межах проекту «Єврейські новини» у партнерстві із єврейською общиною Дюссельдорфу.  

Рівненське гетто існувало у період із грудня 1941 до середини липня 1942 року. Його створення було складовою нацистської політики масового вбивства євреїв у час Другої світової війни. Ліквідація рівненського гетто у ніч із 13-го на 14-те липня 1942 року стала другою найбільшою акцією масового вбивства рівненських євреїв після розстрілу в урочищі Сосонки. Під час цієї акції нацистська окупаційна влада організувала вбивство близько 5 тисяч бранців гетто.

Читайте також: