Radio
Online
Повiдомити новину

Хто стане новим заступником міського голови Рівного? (ВІДЕО)

У міського голови Рівного з’явиться новий заступник, шостий. Він займатиметься цифровою трансформацією в міській раді. Кого пропонують на цю посаду, яку політичну силу він представляє та чи готовий до цього рівня роботи – розповість наш Михайло Присяжнюк.

 

Спочатку їх було п'ятеро. Ні. Навіть не так. Спочатку їх було четверо. Мова про заступників міського голови Рівного. У Володимира Хомка їх було саме стільки. А вже новий міський голова Олександр Третяк розширив штат і ввів посаду п'ятого заступника. Посади отримали: Володимир Дяк, Марина Кузмічова, Олег Піщанський, Ігор Кречкевич та Юрій Поліщук. За рік роботи нової міської ради на посадах залишилися не усі. Спочатку пішов Олег Піщанський, який опікувався питаннями архітектури та будівництва. У червні його замінив Олександр Миронюк. А місяць тому Володимира Дяка замінив Артем Ганущак.

"Не словом, а ділом буду доводити тут, в місті, що Рівне може бути комфортне для життя містян."

Та на цьому епопея із заступниками Олександра Третяка не закінчується. Адже у нього тепер буде шостий. Він відповідатиме за цифрову трансформацію в Рівненській громаді. Відповідний проєкт рішення вже опублікували на сайті міської ради. Ним може стати нині діючий депутат Рівнеради "свободівець" Євгеній Іванішин.

"На початку 2020 року була створена робоча група з питань цифрової трансформації, в неї входили депутати, громадські активісти і очолював її міський голова. В результаті було напрацьовано певне положення про структурний підрозділ, є певне бачення подальшої цифровізації громади і, відповідно, була одна з рекомендацій, про які йшла мова, це введення, безпосередньо, такої посади."

Введення посади заступника з питань цифрової трансформації - це наслідок постанови Кабінету Міністрів. Євгеній Іванішин входив до робочої групи, яка і розробляла дорожню карту цифровізації Рівненської громади. Як наслідок, отримав відповідну пропозицію від влади міста. 

"Досить несподівано для мене, деталей, як таких немає, тобто вимога часу, необхідно ввести і необхідно швидко знайти людину. В ході роботи цієї робочої групи, мені цікавий цей напрямок, підвищував свої певні цифрові компетенції, проходив кілька дистанційних навчань - в Чорноморському національному університеті з питань кібер-безпеки, наразі проходжу навчання в інституті Вірджинії."

От тільки яким структурним підрозділом міської ради керуватиме Євгеній Іванішин поки невідомо. Ймовірно, це міг би бути департамент цифрової трансформації, про створення якого вже не перший місяць йде мова. Та сам Євгеній Іванішин це спростовує, каже, швидше за все буде сформований лише окремий відділ. А Олександр Третяк прокоментував введення нової посади, спираючись на вимогу профільного Міністерства:

"На мою адресу неодноразово надходили звернення від Міністерства цифрової трансформації щодо запровадження такої штатної одиниці, як заступник мера з питань цифрової трансформації. Адже ми живемо в епоху цифрових трендів і тому надзвичайно важливо пришвидшити процес цифровізації міста, запровадження електронного документообігу."

Про те, що новим заступником міського голови Рівного стане представник саме Всеукраїнського об'єднання "Свободи", говорили давно. Називали й претендента - Олега Карпяка. В ефірі програми "ПолітП'ятниця" один із локомотивів "Свободи" у Рівному Володимир Валявка підтвердив факт призначення свободівця на цю посаду, щоправда прізвища кандидата не назвав. 

Але от сам майбутній заступник міського голови інформацію, що його призначення - політична квота, спростовує.

"Немає такого питання квотності, таких принципів, це було просто питання, ми зустрілися просто в ході робочої групи. На моєму місці міг би бути представник будь-якої іншої політичної партії або взагалі не партійна особа, питання квотності тут не стоїть."

У депутатському кріслі Євгенія Іванішина замінить "свободівець" Роман Петролюк, нині член виконкому. А вже його місце у виконавчому комітеті, ймовірно, займе новий заступник міського голови. Тобто відбудеться своєрідна рокіровка. Та за призначення нового заступника ще повинна проголосувати Рівнерада.

"В порядку денному має бути і це питання, якщо більшість депутатів його підтримують, відповідно все вдасться"

Ймовірно, сесія Рівнеради відбудеться 27 січня, тоді і відбудеться офіційне призначення Євгенія Іванішина на посаду. 

Читайте також: