Radio
Online
Повiдомити новину

День боротьби за права кримськотатарського народу: рівнянин розповів про діда татарина

Сьогодні в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановується пам'ять жертв депортації кримських татар. Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о 3 годині ранку й тривала до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня). Рівнянин, керівник "Захід-Трансбуд" Віктор Шакирзян на своїй сторінці у Фейсбук розповів про свого діда - татарина за національністю.

"Мій дід, Шакирзянов Рахимзян Сабірович, татарин за національністю. Пройшов війну, у 1945 році під час боїв у Празі горів у танку. Всі документи згоріли. Поки лежав в госпіталі - зробили нові документи, але в прізвищі загубити закінчення «ов». Так дідові нащадки стали Шакирзянами. Але я пам’ятаю наше татарське коріння. Татари і українці часто разом боролись з ворогами. Гетьман Хмельницький разом з татарами громив поляків. Гетьман Виговський при підтримці татар - розбив під Конотопом московське військо", - зазначив він.
Та закликав: "Сьогодні Росія окупувала Крим і нищить татар. Головна надія татар сьогодні, це підтримка України і тиск світової спільноти на країну-окупанта" https://www.facebook.com/viktor.shakyrzan/posts/1179226732417919

Читайте також: