Radio
Online
Повiдомити новину

Чому проїзд на Біле озеро платний? (ВІДЕО)

Спадкова проблема. Щосезону на Білому озері борються із орендаторкою землі, яка самовільно та ймовірно незаконно встановила шлагбаум і збирає кошти за в'їзд на територію заповідника.

Щороку одне і те ж. Так званий шлагбаум при в'їзді до Білого озера облаштовують вже не перший сезон. Проте як виявилось, чергують на в'їзді далеко не щодня, і не цілодобово. У будні, а тим більше в похмуру погоду, коли відпочивальників не багато, навіть шлагбаум не опустили.

Продавчиня, яка торгує поряд із перепоною, каже, жінки, яка бере гроші за проїзд немає вже два дні. Та ось на вихідних вона не упускає можливості підзаробити. Безперешкодно потрапити до водойми, яка знаходиться у заповідній зоні, простим людям не вдасться.

Схоже, гроші за проїзд на Біле озеро беруть вибірково. Бо ж ще одній родині заїхати до водойми у неділю вдалося безкоштовно. Проте минулого сезону за в'їзд доводилося платити 50 гривень, начебто на прибирання сміття. Та на узбережжі, попри малу кількість відпочиваючих, гори пляшок та пакетів.

Схоже шлагбаум встановлений таки самовільно і незаконно. Щонайменше з тієї причини, що згідно чинного законодавства, доступ до узбережжя водних об'єктів повинен бути безперешкодним. До того ж, як тільки на Білому озері з'являються правоохоронці, жінка, яка й керує пропускним пунктом, зникає безвісти.

Зі слів міського голови Вараша, Олександра Мензула, громада намагається владнати ситуацію із самовільно влаштованим шлагбаумом. Та тягнеться ця проблема вже не перший рік, і не за одної влади. Ймовірно, для когось діяльність підприємиці може бути вигідною.

Власник території поряд із Білим озером - Рівненський заповідник. Проте у 2011 році, жителька міста Вараш з Рівненською обласною державною адміністрацією уклала договір про оренду лісової ділянки розміром понад 2 гектари, на 15 років. Як повідомили в адміністрації, наразі це питання вивчають та з'ясовують на підставі чого жінка встановила шлагбаум. Ймовірно, якщо за 11 років, так і не вдалося знести самовільно встановлений пропускний пункт, то вільний доступ до Білого озера світить хіба по закінченню договору оренди.

Читайте також: