Radio
Online
Повiдомити новину

Чи є дієвий спосіб перенести ринок Дикого за межі Рівного? (ВІДЕО)

Перенести чи залишити? Мова про ринок Дикого в центрі Рівного. Рівняни просять прибрати місце оптової торгівлі з міста. Бо ж ринок створює додаткове навантаження на транспортну систему та перетворює центр Рівного у так званий "шанхай". Відповідну петицію уже зареєстрували на сайті міської ради. Та от тільки це вже не вперше. Попередні петиції, хоч і набирали необхідну кількість підписів, ситуацію не змінили. Тему продовжить Михайло Присяжнюк. 

 

Вулиця Здолбунівська вздовж ринку Дикого щоранку перевантажена. Все через величезну кількість транспорту підприємців, які займаються тут торгівлею. Влітку минулого року громадські активісти навіть проводили на Здолбунівській акцію - не дозволяли паркуватися поруч з ринком, аби хоч якось розвантажити вулицю. Та от далі справа не пішла. Сьогодні ситуація та ж сама. Андрій Бернацький зареєстрував електронну петицію з проханням розірвати договір оренди з ринком, та винести його за межі міста. 

"Основна причина цих заторів - це ринки, стихійні ринки в центрі міста, особливо ринок Дикого. В будні дні, там з'їжджаються, на мій погляд, декілька сотень машин, які значно ускладнюють рух містом. Якщо є такі затори, у випадку ДТП по Соборній, чи переїзд закритий, можна було б Здолбунівською вулицею об'їхати, у випадку функціювання нашого ринку це практично неможливо, там можна стояти годину і не проїхати," - каже автор петиції Андрій Бернацький.

На думку Андрія Бернацького, все не лише через місцевих підприємців. Більшість власників торгових точок у колишніх районних центрах використовують ринок Дикого, як місце оптових закупівель. Як наслідок - Здолбунівська перевантажена з самого ранку до вечора. 

"На цьому ринку затоварюється багато підприємців з районів, які тримають бізнес, приватні магазини, і вони заїжджають сюди, заїжджають відповідно продавці, це дуже велике навантаження автомобільне, можна було б з зробити один схожий великий ринок на в'їзді з будь-якої сторони міста Рівного."

З 250 необхідних підписів, петиція уже набрала близько сотні. Після того, як їх вдасться зібрати, це питання повинні розглянути у міській раді та прийняти відповідне рішення. 

"Відповідний орган, який отримав на розгляд петицію, готує проект рішення на підпис міському голові, після цього відділ зверненнь громадян надсилає автору петиції відповідь на дану петицію. Відповідь обов'язково має містити факти, аргументи, які обґрунтовують або прийняття або неприйняття даної петиції," - каже керівницяк відділу інформаційно-аналітичного забезпечення РМР Оксана Власюк.

В управлінні транспорту та зв'язку Рівного про проблему вулиці Здолбунівській знають. Та от вдіяти нічого не можуть. Бо ж місто має договір оренди з власницею ринку. І поки він діє, вирішення ситуації немає. 

"Є частина транспорту, який туди приїжджає сезонно, великогабаритний, який в принципі не повинен в місто заїжджати, і відповідно ці обмеження стоять і вони порушуються, це питання виключно контролю. В таких точках, зокрема, на ринку Дикого, проблема якраз в іншому, торговці, які туди приїжджають, вони залишають там автомобілі в продовж всього дня і очікують, щоб клієнти туди приїхали і могли купити якісь певні товари: Якщо ведеться торгівля з великогабаритного транспорту, виносив би за межі міста, зокрема з центральних частин, а ми розуміємо, що вулиця Здолбунівська, вона якраз зв'язує дві ключові магістралі міські," - розповідає начальник управління транспорту та зв'язку Рівного Іван Фурлет.

Сама власниця ринку Дикого Олена Нездюр коментувати ситуацію відмовилася через стан здоров'я. Телефоном повідомила, що подібні петиції реєструють не вперше. На її думку, конкуренти навмисно тиснуть не лише на неї, а й на усіх підприємців, що займаються торгівлею. А от сам автор петиції не сумнівається, що ринок вдасться перенести. Аби набрати необхідну кількість підписів, залишається 18 днів. В такому разі, міська влада учергове повинна визначитись, як вирішити ситуацію із ринком у  центрі міста. 

Читайте також: