Radio
Online
Повiдомити новину

Брат загиблої військової медикині з Рівненщини просить у Зеленського присвоїти їй звання Героя України

Брат загиблої військової медикині з Березнівщини вимагає у Президента України присвоїти їй звання Героя України.

Відповідна петиція з'явилася на сайті Президента України.

"Прошу присвоїти почесне звання Героя України (посмертно) маленький дівчинці з великим серцем, яка рятувала сотні побратимів у складі 80 ОДШб медичної роти евакуаційного відділення. Марія Власюк боронила та рятувала хлопців ще починаючи з АТО. Вона без вагань ішла під ракети та кулі. Вона відала життя за спокій та мир за Україну", - зазначає брат медикині Іван Власюк.

Нагадаємо, Марія Власюк 1994 року народження. Уродженка села Бистричі Березнівської міської територіальної громади. Закінчивши Рівненський базовий медичний коледж працювала у Рівненській міській лікарні рентген-лаборантом на комп'ютерній томографії. Під час процедур спілкувалася з військовими-фронтовиками, що лікувались від ран, одержаних на Сході України. У 2015 році вирішила піти на військову службу.

У 2017 році, отримавши військовий квиток, пішла працювати за контрактом у 80-у окрему десантно-штурмову бригаду.

З жовтня 2018 році Марія була військовою медикинею на Донецькому напрямку. Перша ротація на Сході тривала впродовж семи місяців: Маріуполь, Бердянськ, Новоазовськ, Широкине. У парі з водієм забирали поранених на передовій та швидко везли у госпіталь. Після закінчення ротації перейшла до іншої бригади батальйону.

З 2020 року знову повернулася на Схід України. Там зустріла повномасштабне російське вторгнення. Обіймала посаду фельдшера евакуаційного відділення медичної роти. 

Ще під час служби Марії Власюк у Збройних Силах України у квітні 2022 року Президент України Володимир Зеленський нагородив її орденом "За мужність" ІІІ ступеня. А 4 червня 2022 року дівчину було нагороджено орденом «За мужність» ІІ ступеня (посмертно).

Наразі зібрано вже 297 голосів з 25 000 необхідних. Збір підписів триватиме ще 89 днів.

Читайте також: