Radio
Online
Повiдомити новину

"Бійцівський клуб": міські обранці звинувачують у сутичці обласних керівників (ВІДЕО)

Бійка Шуфрича та Бутусова - вже в минулому. Рівненські депутати створили новий привід для всеукраїнського обговорення. На сесії міськради вони побились із медиками. Останні прийшли на засідання аби відстояти свого керівника. Мова про Євгенія Кучерука, який вже кілька десятків років завідує Рівненською ЦМЛ. Попри те, що питання про його відсторонення не було на порядку денному, у сесійній залі зібрались кілька десятків активістів. Обговорення швидко переросло у сутичку. А згодом - пролилась і перша кров. Які слова стали каменем спотикання, та як виправдовуються учасники інциденту, - Лілія Налапка розповість.

Є ряд питань до Свободи сьогодні. Які питання?

Ці слова лікаря Романа Коваля стали червоною ганчіркою для міських обранців. Чоловік висловив свою позицію щодо керівника міської лікарні. Мовляв, події які відбуваються навколо медзакладу, - заполітизовані. А частина депутатів намагаються призначити "своїх" людей на місце головного лікаря. Зокрема, звинуватив у цьому фракцію ВО "Свобода". Останні не стали терпіти образ та вийшли "захищати" свою честь.

В хід пішли кулаки та навіть стільці. Найбільше дісталось екс-нардепу, нинішньому депутату Рівненської міської ради від фракції ВО "Свобода" Олегу Осуховському. Чоловіка госпіталізували до міської лікарні.

Я отримав травми, мене одразу після інциденту забрали до Рівненської міської лікарні "швидка" допомога. Зараз ми з Володимиром Валявкою, тому що він також постраждав, ми написали заяви до правоохоронних органів. Нехай вони також дадуть оцінку всім тим провокаторам московським, які були на сесії. В мене наклали декілька швів, - Олег Осуховський депутат Рівненської міської ради

Попри те, що питання про зміну керівника не мали розглядати на сесії, ще на початку засідання під будівлею зібралась "група підтримки" Євгенія Кучерука. В останнього закінчується контракт 1 березня цього року. Тому колектив вирішив обговорити подальшу долю медзакладу та його очільника. Спершу була спокійна розмова на вулиці, а за тим перейшли до сесійної зали. Тут вже ні депутати, ні медики емоцій не стримували. Одні, залучившись підтримкою нардепів, наполягали розглянути питання поновлення контракту. Інші переконували: треба розглядати ті питання, які включені у порядок денний. Зокрема, фінансування тероборони.

В цій залі ніхто не має права і не буде приймати рішення по будь-якому керівнику медичного закладу, буде конкурсна комісія, де будуть подаватись всі охочі, - Юрій Осіпчук депутат Рівненської міської ради

Юрій Осіпчук пояснює, що депутати не мають впливу на вирішення долі керівника. Цим повинна займатись конкурсна комісія, яку створять після закінчення контракту. Однак медик міської лікарні Роман Коваль впевнений "питання хочуть злити". Адже, мовляв, на посаду керівника та заступника вже є інші претенденти.

Коли "Свобода", створивши сьогодні свою структуру, яка називається спостережна рада при міській лікарні, мала чітко протягнути двох людей - це Зиму і Обуховського на посаду керівника. Якщо сьогодні "Свобода" займається якимись питаннями корупційних схем, то нехай вони скажуть, - Роман Коваль лікар Рівненської ЦМЛ

Серед учасників бійки був і підозрюваний у держзраді Ярослав Гранітний. Чоловік не має відношення до міської лікарні. Та, каже, прийшов на засідання, щоб підтримати свого товариша Романа Коваля.

Олег Осуховський повинен бути готовий, що якщо він кидається в драку, якщо він хоче беспредєл, то він може отримати по морді, - Ярослав Гранітний рівнянин

В свою чергу депутат ВО "Свобода" Володимир Валявка запевняє - в політичні ігри їхня фракція не грає. Каже, активістів привели навмисно, щоб зірвати сесію та не розглянути питання по теробороні.

Певні особи завели в зал "тітушок", це, власне, питання до правоохоронців, яким чином потрапили в зал сесійної ради "тітушки". Для того, щоб фактично зірвати сесію по прийняттю програми по теробороні. Я не можу зрозуміти, яким чином, наша адміністрація Рівненської області зробила таку провокацію і привела в зал "тітушок", як в часи Януковича, - Володимир Валявка депутат Рівненської міської ради

Звинувачує певні політичні сили у інциденті і міський голова. Каже, на засідання міської ради може приходити будь-хто. Адже це - публічне місце. Однак не очікував, що прихід медиків обернеться кулачними боями.

Те, що сьогодні певні політичні сили зробили, використавши фактично ситуацію із ЦМЛ, фактично зробивши такий цирк. Це - неприпустимо. Очевидно, що не допрацювала охорона, вона пустила масово всіх людей. Хоча на початку я підходив до лікарів і попросив - ми готові вас почути, давайте ініціативну групу 5-10-15 людей, - Олександр Третяк міський голова Рівного

Опісля сутички, засідання міської ради довелось перервати. В залу прийшли правоохоронці для проведення слідчих дій. Депутати ще довго вирішували чи поновлювати засідання, однак міський голова вирішив перенести його на наступний день. Відомо також, що одного із учасників бійки затримали. А депутати Володимир Валявка та Олег Осуховський будуть вимагати, аби цим питанням зайнялась Генпрокуратура та СБУ.

Читайте також: