Radio
Online
Повiдомити новину

Безкоштовне обстеження для вагітних хочуть запровадити у Рівному

Послуга платна, і коштує від трьох до семи сотень гривень. Активістка Олена Тоюнда просить в обласної ради виділити кількасот тисяч гривень на проходження скринінгу в Рівному.

Жінка пропонує виділити кошти насамперед на обслуговання уразливих верств населення, яким платні аналізи «битимуть» по кишені, до прикладу, декретованих

:Ну хоча б 100-200 тисяч на рік, аби обслуговувати безкоштовно декретованих осіб, які вже доглядають за дітьми до 3-6 років і дітьми з інвалідністю. І наше обслуговування відходить завжди на кінець, адже ми постійно перебуваємо у відпусті по догляду за дитиною, яка зараз взагалі не оплачується.

Діагностичний центр вибрали тому, що він розташований в центрі міста, і туди можуть з’їхатися усі мами з будь якого кінця міста і пройти діагностику за один день.

Відповідне звернення розглядали на комісії обласної ради з охорони здоров’я. Члени комісії погодилися, що гроші варто виділити, однак питання можуть розглянути не на найближчій, а вже на наступній сесії.

Проект звернення Олени Тоюнди назвали «сирим» і запропонували, аби пропозицію розглянули  в діагностичному центрі, а саме в Центрі медико-генетичної консультації. Гроші з обласного бюджету ще варто відшукати, зазначила керівниця департаменту фінансів Рівненської ОДА Лідія Біляк.

Пише - radiotrek

Читайте також: