Сьогодні, 13 жовтня, у світі відзначають Міжнародний день зменшення небезпеки лих. Його встановила Генеральна Асамблея ООН, аби підвищити обізнаність про необхідні заходи для зниження небезпеки лих.
Зазначимо, що протягом 25 років Міжнародний день зменшення небезпеки лих був основною подією глобальної обізнаності.
Щорічно Міжнародний день зменшення небезпеки лих проходить за окремою тематикою. До прикладу, у 2017 році темою Міжнародного дня зменшення небезпеки лих був "безпечний дім": підвищення стійкості до стихійних лих, зменшення кількості переміщених осіб.
Також сьогодні, 13 жовтня, Православна церква вшановує пам’ять священномученика Григорія, просвітителя Вірменії, який походив з роду грузинських царів.
Святий Григорій, будучи єпископом, проповідував Євангеліє і багатьох звернув до християнської віри. За це вірменський цар Тірідат наказав його скинути в глибокий рів: ссвятий Григорій провів у цьому рові 15 років. Проте, коли його звільнили з ув’язнення, він продовжив залучати багатьох до віри в Ісуса Христа. Григорій мирно помер у 335 року.
Свої іменини сьогодні відзначають:
Олександр,
Олександра,
Олексій,
Аполлінарія,
Василь,
В’ячеслав,
Григорій,
Леонід,
Матвій,
Михайло,
Петро,
Семен.
Народні прикмети на 13 жовтня:
Якщо сніг випав 13 жовтня – зима прийде ще не скоро, а найближчими днями настане потепління.
Якщо на липі та березі не залишилося листя до цього часу – рік буде легким. Якщо листя ще видно, то зима буде суворою.
Відлетіли журавлі – зима буде холодною і настане рано.
Білка змінила шубку – зима буде м’якою і не морозною.