Як не піти під лід під час зимового відпочинку на водоймах Рівненщини?(ВІДЕО)

З приходом в Україну морозів, на водоймах області відразу з’явилося чимало любителів зимової риболовлі. Та така розвага може бути небезпечною для кожного рибалки, у минулому році на водоймах Рівненщини загинуло три рибалки в осінньо-зимовий період. У 2021 році, нажаль, також виявили одного потопельника.

        Збираючись на зимову риболовлю, вони повинні мати із собою мотузку, метрів 20 і груз на кінці, щоб могли, якщо що у випадку, провалились, могли кинути цю мотузку, щоб хтось їм прийшов на допомогу, ні в якому разі не виходити, якщо менше 7 сантиметрів на лід, лід повинен бути голубого кольору , ні в якому разі, якщо білий лід, він крихкий і дуже небезпечний, - Анатолій Якимчук начальник рятувальної служби на рятувальних об’єктах в Рівненській області.
Дотримання правил поводження на льоду під час риболовлі  – запорука  безпеки. Рятувальники наголошують, заборонено робити лунки для риболовлі надто близько одна від одної, потрібно дотримуватися відстані в 5-6 метрів. Також при собі  необхідно мати чи льодоруб чи металевий інструмент, яким можна зачепитися за лід, наприклад ніж чи навіть, звичайні ключі.
        Вийшовши на кригу, на зимову риболовлю, потрібно мати при собі ось такий жилет, він допоможе втриматися на воді та довгу мотузку, за неї можна витягнути рибалку з ополонки. Дотримуючись цих, нескладних правил, ви можете зберегти своє здоров’я та врятувати комусь життя, - Михайло Присяжнюк кореспондент.
Та якщо станеться ситуація, при якій людина все ж провалитьсчя під лід а ви стали очевидцем, потрібно негайно викликати рятувальників, це буде найкраща допомога потерпілому, рятувати самотужки не варто, адже можна самому опинитися під кригою. Водолаз Богдан Пелеш розповідає, як при необхідності працюють рятувальники на водних об’єктах області.
         На цих саночках в нас є рятувальне коло, є весла, що можна на них пливти, така мотузка рятувальна, є жилет для рятувальника. Щоб добратися до потерпілого, ми беремось от тут за ці поручні і пхаємо їх перед собою, і той кінець подаємо потерпілому, - Богдан Пелеш водолаз рятувальної служби на водних об’єктах в Рівненській області.
На Басівкутському озері, з приходом морозів, збирається чимало рибалок. Запитуємо, чи дотримуються правил та чи не зігріваються спиртним.
         Які правила? На тонкий лід саме перше не виходити, краще не ризикувати, нехай буде більший, я знав яка товщина льоду. То я і мотузки не брав, я її ніколи і не беру, бо я на тонкий лід не виходжу дай і все, - Петро рибалка.
5 день мороз  і я на цьому льоду, знаю, що я ще пройду, а завтра плюс буде, я не буду виходити, з моїм весом, менше на 5 сантиметрів немає чого виходити, - Євген рибалка. Та попри низьку температуру повітря, не всі водойми замерзають однаково, тож небезпека провалитися під лід нікуди не зникає.
          На озерах, де стоїть вода, там лід міцніший і там грубший лід, а на річках, тому що, річка це течія, і там де в місцях якраз проходить русло, течія, там лід набагато тонший, зараз в нас лід накрило снігом, дуже небезпечно, тому що не видно де промоїни, де тонший лід, - Анатолій Якимчук начальник рятувальної служби на рятувальних об’єктах в Рівненській області.
Та попри таку кількість правил перебування на водоймах в зимовий період, самі рятувальники не можуть оштрафувати відпочивальників ні за відсутність жилету, ні за відсутність мотузки, ні за вживання алкоголю під час риболовлі, тому просять бути свідомими і не наражати себе на небезпеку. https://youtu.be/NLNpVmDWUzA            

Читайте також: