В Острозі реставрували покрівлю печі Януша Острозького (ВІДЕО)

В Межиричі, що поблизу Острога відновили покрівлю палацової печі князя Януша Острозького. Це одна з останніх малих архітектурний пам’яток 17 століття, що збереглася  до нашого часу. Сам палац зруйнували ще війська Богдана Хмельницького.

Андрій Брижук заступник директора з наукової роботи Острозького краєзнавчого музею

Піч Януша називається цей об’єкт, він є пам’яткою архітектури 17 століття, має статус національного значення. За останніми версіями дослідників, це була середина палацового комплексу Януша Острозького, Палац власне знаходився за моєю спиною, а піч була його центром

Піч була центральним об’єктом палацу, її використовували і для обігріву і для приготування їжі. З часом її покрівля почала руйнуватися, архітектурний об’єкт потрібно було рятувати. Розробку проектної документації музейники профінансували власними силами – використали гроші отримані із вхідних квитків. А кошти на  матеріали та самі роботи виділила обласна рада.

Любов Романюк начальник управління культури і туризму Рівненської ОДА

Економія була по електроносіям і ми вирішили, що ми маємо скерувати кошти на щось об’ємне, потрібне// реконструкція гонтової покрівлі і протиаварійні роботи

Музейники розповідають, проведені роботи це не реконструкція а реставрація. Тому потрібно було використати автентичні матеріали, як слугували для покрівлі у 17 столітті. Так звану гонту довелося шукати по всій Україні. Виготовили такий покрівельний матеріал на Прикарпатті.

Андрій Брижук заступник директора з наукової роботи Острозького краєзнавчого музею

Власне так виглядає, гонтова дощечка складена, вона має 40 сантиметрів ширини, гонтова дощечка обов’язково не різана а колота, тобто ми так бачимо волокна, волокна не розірвані, тому в самі волокна не потрапляє вода, вона якби збігає, а для подальшого збереження гонта виварена в оліфі, тому вона зараз жирна.

За попередніми оцінками, така покрівля може прослугувати близько ста років. Музейники навіть використовують гонту, як своєрідні квитки до музею.

Андрій Брижук заступник директора з наукової роботи Острозького краєзнавчого музею

Оскільки частина гонти закуплена за кошти від вхідних квитків, тобто по суті за них заплатили наші відвідувачі, ми вдячні їм за це, і на деяких дощечках ми пишемо імена наших відвідувачів, відвідувачів Острозького замку.ЗК:  Замінять покрівлю і на Острозькому замку, тому всіх запрошують до музею, бо ж більше проданих квитків – більший об’єм виконаних робіт.

Читайте також: