У Рівному висадили саджанці «Лесиної груші» (ВІДЕО)

Сьогодні на території Рівненського обласного краєзнавчого музею висали саджанець «Лесиної груші». Груші яка досі росте поблизу садиби сім’ї Косачів вже близько 120 років, вона  може от-от зламатись від пориву вітру. Для того аби зберегти її пам’ять в Рівному вирішили висадити саджанці «Лесиної груші». Олеся Джум бачила усе на власні очі. https://youtu.be/XpZk9ZemTcU Відтепер на території краєзнавчого музею ростиме «Лесина груша» . Це саджанець груші, яка досі росте поруч садиби родини Косачів у селі Колодяжне на Волині.  

"Це буде своєрідний такий зв'язок між часами, між епохами. І я думаю, що будуть зростати ці дерева, буде рости і сучасне покоління і дай боже, щоб ці дерева мали гарні плоди і я вірю, що з їх ростом буде зростати вся наша українська держава," -  каже Олександр Булига, директор Рівненського обласного краєзнавчого музею.
  Висадити дерево груші на території музею вирішили не випадково, адже розташований музей на вулиці Михайла Драгоманова –історика, філософа, який був дядьком Лесі Українки.  Ідея  висадити дерева належить волинській журналістці Людмилі Приймачук:  
"На території садиби Косачів росте груша яку свого часу посадила Ізидора – сестра Лесі Українки і росте кизил який садила сама Леся. Груша вже доволі стара їй вже понад 120 років і вона вже трухлява і працівники музею доглядають за нею заліковують дупла, обрізують старі гілки."
  Співзасновники акції, придумали ще й конкурс, у якому кожен може отримати «Лесину грушу». Для цього лише потрібно надіслати на пошту свої твори, вірші, малюнки чи фото.  
"Леся Українка  дуже любила природу, дуже любила садівництво. В її спогадах є багато місць де вона розказує про природу, про конкретно сад у Колодяжному, а також розпитується своїх родичів про кращий рецепти виготовлення різних варень, помадок і так далі з плодів дерев саду," -  каже Остап Михаць, співзасновник каталогу і журналу «Сонце-Сад».
  Крім цього, такі ж дерева висадять у парку Просвіти, на території Рівненського обласного архіву, культурно-археологічного центру «Пересопниця» та Дубенського замку. Загалом заготовили понад сотню саджанців, які планують висадити у різних областях України.

Читайте також: