Тріщить по швах: Рівне може залишитися без пам’ятки архітектури 18-19 століття (ВІДЕО)

Камера, відкопана чорними археологами у Клеванських лісах. У загиблого німця, який прийшов на наші території.

Цю унікальну камеру та сотні інших експонатів Олександр Харват колекціонував для майбутнього музею фотографії.

Ці чорні археологи потім принесли мені для музею, німецька камера.

Експозицію хотів розмістити в історичній будівлі на вулиці 16 липня ще рік тому. Зареєстрував електронну петицію, однак створити музей у пам’ятці архітектури місцевого значення так і не зміг.

Олександр ХАРВАТ – фотохудожник

Відписка про те, що для створення музею потрібно забезпечити охорону. Ця будівля знаходиться в оренді до квітня минулого року. Цей час давно минув.

Пам’ятка архітектури 18-19 століття музеєм так і не стала. Натомість на її стінах – тріщини та залатований дах. Усередині приміщення металеві підпори. Мистецтвознавець Микола Бендюк певнить: у такому стані будівля проіснує недовго.

Микола Бендюк – мистецтвознавець

«Русана плюс» за цей час, поки вона орендує, вона зробила все, щоб будинок виглядав так, як ми бачимо зараз. Виглядав він ще більше жахливо. Розібрали всередині несучі всі перстінки, і з дня на день цей будинок просто може впасти, тому що несучі перестінки підпирали те, що ми бачимо зверху.

Історична будівля у центрі Рівного отримала статус пам’ятки архітектури ще у грудні 2019 року. Згідно з цим, без попереднього погодження змінювати вигляд будівлі заборонено законом.

Олександр ХАРВАТ – фотохудожник

Чому влада не реагує, коли будівля не використовується, в неналежному стані і не використовується, а лише нищиться.

Із  тим, що будинок є пам’яткою архітектури, погодилися не всі. Зокрема, підприємство-орендар «Русана Плюс» подало позов до суду з вимогою провести відповідну експертизу.  Згідно з реєстром судових рішень, вік будівлі досліджуватиме київська компанія «Ін-Консалтинг». У прозорості таких дій мистецтвознавець Микола Бендюк сумнівається.

Микола БЕНДЮК – мистецтвознавець

Я вважаю, що вони хочуть розвалити цей будинок, а потім побудувати щось інше. Тому вони подали зараз в суд, щоб відмінити статус, забрати з пам’ятки архітектури. Експертизу, я думаю, що вони зробили, таку, що взяли дерево і цеглу з тих місць, де були перебудови вже в 20 столітті. І навіть, якщо оця компанія, яка зараз робить ту експертизу, скаже, що цей матеріал, який їй дали – це 20 століття, це нічого не змінить.

Нині провадження у справі зупинили - чекають одержання висновку експертизи. У пресслужбі міського голови Рівного повідомили, що незабаром Олександр Третяк збере нараду з істориками щодо збереження історичної будівлі від руйнації.

https://www.youtube.com/watch?v=dBY6HW-gWZ0&feature=youtu.be

Читайте також: