Незабаром Україна переходить на зимовий час: коли рівнянам переводити годинник?

Незабаром Україна переходить на зимовий час. Відтак, рівняни переводитимуть годинники о 04:00 в останню неділю жовтня – у ніч з 24 на 25 жовтня. Стрілки потрібно буде перевести на одну годину назад.


В Україні перехід на зимовий час здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 509 oт 13.05.1996 “Про порядок обчислення часу на території України”.

Заначимо, що цьогоріч годинники переводять у 71 країні світу. До них належать Україна, країни ЄС, Литва, Естонія, Латвія, Ізраїль, Великобританія, США, Канада, Австралія, Мексика, Іран та інші.

У 178 країн світу годинники не переводять. До них належать такі країни: Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан, Вірменія, Азербайджан, Грузія, РФ, Китай, Південна Корея, Монголія, Індія, Японія, Бразилія, Єгипет, Саудівська Аравія, ОАЕ, Ірак, Мальдіви, Венесуела та інші.

Для більшості людей, які не мають серйозних проблем зі здоров’ям, такий перехід не несе серйозної загрози. Але все одно варто слідкувати за своїм організмом та уникати додаткових стресів та навантажень.

Негативні наслідки переведення годинника:

  • порушення сну;
  • порушення серцево-судинної функції;
  • зміни в емоційному стані (в період переходу навіть зростає ймовірність трагічних випадків).


Найбільшу загрозу від переходу на зимовий час мають люди з серцево-судинними хворобами. Дослідження вказують, що після зміни часу збільшується ймовірність настання серцевого нападу.

Як зменшити вплив переведення годинника:

  • менше стресу. Уникайте важких завдань, важливих справ та інтенсивних фізичних навантажень;
  • здорове харчування.;
  • достатньо спіть.


Організм має повністю пристосуватися за тиждень-два. Але якщо ви ніяк не можете оговтатися, почуваєте себе втомленими та розбитим – зверніться до лікаря.

Читайте також: