На Оствиці будували будиночки для птахів

Аби птахам було де жити. У Рівному на Городищі Оствиця будували будиночки для птахів. Повправлятись у виготовлені годівничок вирішили і наші журналісти.  Тім і Микола прийшли на майстер-клас з виготовлення будиночків для птахів. Тут вони дізнались багато цікавого:

Я прийшов на майстер-клас, щоб подивитись як робити годівнички для пташок. Я прийшов на майстер-клас, для того щоб навчитись робити годівнички і щоб я їх повісив в себе в домі і щоб до мене додому прилітали пташки.
Перш ніж братись до роботи, слід обрати, яку саме пташину оселю будемо майструвати. Адже птахів, які можуть оселитись на деревах може бути багато і домівки їм потрібні різні. Бо ж, якщо вона вийде замалою – пташенятам в ній буде тісно, а якщо буде надто велика – птах не зможе обігріти гніздо.
Зараз, розмічаю заготовки і пиляю їх по розміру. Ці всі коробочки які ми будемо робити вони повинні бути визначено по розміру, так як нам орнітологи нам намалювали, всі по розмірам вони повинні бути, щоб птахам було зручно. Ну і так само отвори вони повинні бути відповідного діаметру, не більший не менший, щоб птахі могли там селитися ну і комфортно їм було, - каже майстер з обробки деревини Олег Петренко.
Ідеальним матеріалом для виготовлення шпаківні за словами Олега Петренка є дошки дуба, берези, клена, осики, і вільхи. Вони є найбільш придатними, так як поєднують в собі довговічність, звукопроникність, а також здатність зберігати тепло.
Зараз будемо робити синичники, шпаківні для мухоловок, горевісток. Для різних птахів будемо робити хатинки, в кожної своя. Хтось забере з собою, ми будемо робити на Оствицю. Там когось навчимо і самі навчимося, - каже керівник клубу історичної реконструкції "Городище Оствиця" Юрій Ойцюсь.
Вхідний отвір повинен бути круглим, вивішувати годівницю необхідно в затінку, на відстані від великих гілок, для того щоб захистити птахів від хижаків. Орнітолог Владислав Гедзюк каже підгодівля птахів взимку — найкращий спосіб спостерігати за пернатими та допомагати їм у скрутний період. Навіть найскромніша годівничка може стати у нагоді.
Щодо годівничок, якщо робити годівнички то їх по суті потрібно взагалі підгодовувати птахів лише взимку, тому що це тільки той період коли їм можна потрібна якась допомога, то в годівнички, дивлячись так само на яких птахів ви розраховуєте, але бажано не класти хліб, особливо чорний. Найкраще, особливо серед тих птахів в нас прилітають в годівнички в основному це синиці різних видів, синиця велика, блакитна, чорна то вони напевно їхнє найбільш делікатес то найбільш улюблена їжа для них це не смажене насіння соняшник.
30 хвилин і будиночок для птахів готовий. https://youtu.be/cW1xACE3PTg

Читайте також: