«Мистецькими шляхами Пінзеля»: у Дубенському замку відкрили нову виставку (ВІДЕО)

Він допомагав реставрувати каплицю Боїмів, будинок, де мешкав Маркіян Шашкевич, а також відновлювати замки Західної України. Це Борис Возницький, і саме сьогодні минає 95 років з дня його народження. У Дубенському замку відкрили нову виставку, присвячену митцю. Там побували і наші журналісти. https://youtu.be/2bbC9ZEIXEI Картини, фотографії та аукціон – у Дубенському замку відкрили виставку до 95-річчя з Дня народження Бориса Возницького – українського мистецтвознавця, музейника та, як його ще називають, ангела-охоронця пам’яток української культури. Саме він свого часу зберіг понівечені і викинуті з храмів скульптури Іоана Пінзеля – галицького скульптора середини 18 століття. А пізніше вони експонувалися у Парижі та Відні. У серпні минулого року провели пленер, результати якого сьогодні представили на виставці під назвою «Мистецькими шляхами Пінзеля».  

"Задача пленеру була надзвичайно складна. У тому полягала, що художники мали зобразити у тих місцях, де побував Пінзель, і обєкти архітектора Бернарда Меретина, поєднати ці образи з архітектурними, мистецькими, культурними образами Іоана-Георга Пінзеля," - каже Петро Подолець, голова обласної організації Національної спілки художників України.
  У пленері взяли участь художники з України, Литви, Латвії, Естонії. Частина іноземців долучилась онлайн. Представили 37 картин.  
"Побувавши на пленері, ми побачили результат сподвижницької праці однієї людини, яка зробила не менше, а може й більше, ніж Міністерство культури наше. Він відновив пам’ятки, що зараз милують і радують не лише наших українців, але й численних гостей із зарубіжжя," - каже Віктор Гвоздицький, рівненський художник, учасник пленеру.
 
"Не так просто було цей пленер організувати в часи пандемії, але така велика кількість художників, що взяли участь, - велика рідкість на цей час. Це третя виставка, яку ми спільно з спілкою художників Рівненщини організували, в Дубенському замку ми вдруге," - каже Олександра Лісаковська, президентка БФ імені Возницького.
  Окрім картин, виставку доповнили й роботи фотографів, що відображають життєвий та творчий шлях Бориса Возницького. У цій залі планують облаштувати кімнату-музей, присвячену музейнику.  
"Отак часто буває, що людина світилася за життя яскравим полум’ям, але для того, аби це полум’я підтримувати, необхідно створити місце, де можна було би розповідати про творчість, про діяльність, про біографію, про зв’язки, і так сталося що на Львівщині ще немає музею Бориса Григоровича," - каже Леонід Кічатий, директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубна
  Сьогодні провели аукціон з речей та об’єктів, що пов’язані з Возницьким. Виручені кошти стануть основою облаштування у замку кімнати-музею. Любов Пшенична придбала перший лот - матеріали наукової конференції, присвячені 90-річчю митця.  
"В першу чергу мені впала в очі картина Шевчука із Теребовлі, де Борис Возницький розмовляє із маленьким янголом. І мені згадалося, із якою любов’ю він проводив нам екскурсії, показував твори Пінзеля, з якою любов’ю він ставився до того, що йому вдалося врятувати," - каже Любов Пшенична, українська поетеса.
  Саме Борис Возницький об’єднав Олеський, Золочівський, Підгорецький та Свірзький замки у популярний туристичний маршрут «Золота підкова Львівщини». Окрім цього, він заснував 5 музеїв, сприяв збереженню Бернардинського костелу та будинку, де мешкав Маркіян Шашкевич.  
"Таких людей, рідкісних, як Борис Возницький, таких теплих людей, таких пристрасних людей, дуже мало, і це потрібно цінувати," - каже Любов Пшенична, українська поетеса.
  До того ж, в Дубенському замку провели й тематичний круглий стіл, на якому обговорили важливість постаті Бориса Возницького.  Продовженням стануть фотографічна та живописна виставки, що будуть представлені в містах країни та поза її межами. Шукайте нас ??? Офіційний сайт Соціальні мережі: ► Ми у Facebook ► Ми в Instagram ► Наш Telegram-канал

Читайте також: