Місцеві вибори. Як голосують жителі області у селах (ВІДЕО)

Села голосують. Для забезпечення права виборців у Рівненській області працює 995 виборчих дільниць. ДВК там розташовані переважно у школах, садочках, сільських клубах та медпунктах. Втім часто селянам потрібно долати чималу відстань аби проголосувати. Як проходить процес волевиявлення та чи впливає віддалений доступ на активність сільської громади – дивіться далі у сюжеті.

До відкриття дільниці ще 15 хв, а на подвір*ї вже вишикувались у чергу жителі невеличкого села Антопіль, що біля Рівного.  Людей не лякає ані ранішній недільний час, ані похмура погода. Рівно о 8:00 двері дільниці переступає перший виборець.

«Який настрій, немає настрою, вірю у зміни хочу надіятись».

«Зміни це не процес одного дня, будемо так казати, все дається важко, надіємось на краще».

«Владу  в самий перед потрібно змінити. Я йду в церкву буду йти з церкви – зайду».

Скринінг при вході, у руках особиста ручка. Цьогоріч вибори є особливими, кажуть на дільниці. Через карантин сьогодні тут стежать не лише за законністю виборчого процесу, а й за дотриманням усіх санітарних вимог. Втім через невелику площу приміщення це вкрай складно.

«Нинішні вибори це звичайно, що складні вибори, тому що ви знаєте, шо ми працюємо під час пандемії, але ми забезпечили дільницю усім, чим потрібно», - повідомила Світлана Власюк, голова ДВК.

Місце для голосування на цій дільниці одне і  нетипове. Замість звичної кабінки тут виділили окрему кімнату.  На виході з приміщення на людей чекає опитування. 5 питань від президента. Втім охочих пройти анкетування мало.

«Дуже багато хто не розуміє про що запитання і старші люди говорять, що немає сенсу у проведенні цього опитування», - каже Валерій, проводить анкетування.

До слова на цій невеличкій дільниці зареєстровано 655 людей. За порядком слідкує поліція та рятувальники. Члени ДВК нагадують, усі охочі можуть прийти та віддати свій голос до 20:00 години вечора.

Читайте також: