Дебати чи монолог: у Рівному не з`явилися опоненти (ВІДЕО)

Сесійну залу Рівненської міської ради здали в оренду за 80 гривень. За таку ціну її винайняли організатори передвиборчих дебатів. Проте запрошені гості не з'явилися. Як минули дебати та чи справді були це дебати - дивіться у сюжеті.

Дебати без опонентів. Кандидат на посаду очільника Рівного  Юрій Вознюк викликав на дебати ще двох претендентів на крісло мера. Обоє – відмовилися. Про це вони повідомили на своїх фейсбук-сторінках. 

«Юрій Вознюк, дякую за запрошення. Мав приємність спілкуватися з вами на дебатах в понеділок. Якщо людина, яка ховається, прийме ваш виклик, дайте знати. Я буду», - повідомив Віталій Коваль, кандидат на посаду голови Рівненської міської ради.

Ще один кандидат також відмовився іти на дебати.

«Шановні садівник та лузер, заспокойтесь. Розводити пусті балачки – це все на що ви здатні. Рівняни ж потребують конкретних дій та результатів. Тому говорити мені з вами немає про що, а на дебатах, я буду 23 жовтня о 19:20 на суспільному телеканалі Рівного і буду спілкуватися з рівнянами», - написав Віктор Шакирзян, кандидат на посаду голови Рівненської міської ради на своїй сторінці у Facebook.

Проте, Юрія Вознюка це не зупинило. Дебати таки відбулися. Запитання ставила модераторка  Ольга Лірник. Це транслювали у прямому ефірі. Дебати проводили у сесійній залі Рівненської міської ради. Тим часом, туди намагалися потрапити громадські активісти, аби поставити  запитання.

«Ми прийшли розповісти Вознюку, який ось там ховається, що він продажна російська миша, який з 2015 року веде бізнес в Росії поки наші хлопці воюють, вмирають. Ми не допустимо, щоб в нашому місті, в нашій країні отакі от мразі приходили до влади», - каже представник «Національного корпусу».

Разом з активістами прийшов іще один кандидат, якого Юрій Вознюк на дебати не запрошував. До сесійної зали їх так і не впустили.     

«Стояли незрозумілі особи на вході, які перешкоджали зайти. По факту вони потім просто  зайшли всередину і закрилися з іншої сторони, не пускали навіть журналістів», - повідомив Денис Магадов, представник «Національного корпусу».

На місце прибули спостерігачі організації з безпеки і співробітництва в Європі, а також правоохоронці.   

«Бачу скупчення людей, молодих осіб, які можливо радикально налаштовані, можливо  там будуть якісь провокації», - розповів Дмитро Захаревич, поліцейський взводу №2 роти ТОР УПП в Рівненській області.

Правоохоронці та активісти чергували під будівлею до закінчення дебатів. До слова, завершилися вони на агітаційній ноті.

Ольга Лірник, модераторка повідомила:

Кожен з вас має можливість змінити долю Рівного, віддати свій голос за кандидата на посаду міського голови.

За майбутнє!

Пане Юрій, це вже продовження вашої агітації. А ми повинні проводити насамперед просвітницьку місію.

Виборчий кодекс забороняє використання приміщень, в яких розташовані органи місцевого самоврядування для проведення передвиборної агітації.

«Я вбачаю повністю ознаки політичної агітації. Даний кандидат в мери вважає виходячи з того в якій команді він іде дане приміщення сесійної зали міської ради як своє особисте як приватну власність», - Ярослав Коноплястий, адвокат.

Організаторам дебатів оренда приміщення обійшлася у 80 гривень. Його надав балансоутримувач – управління економіки міста. Щоправда не для передвиборчих дебатів, а для громадських обговорень. Принаймні так розповідає Ігор Павлюк і каже, все прописано в договорі.

«Про те, що дебати не говорилося. Там чітко було прописано, що без проведення передвиборної агітації», - Ігор Павлюк, заступник начальника управління економіки Рівного.

Чи порушив кандидат виборчий кодекс з’ясовують фахівці громадянської мережі ОПОРА. Про свої висновки пообіцяли повідомити згодом.

Читайте також: