Благодійники подарували слухові апарати дітям з Рівненщини (ВІДЕО)

П’ятеро дітей з Рівненщини отримали слухові апарати. У здійснені їх мрії – допомогли благодійники. Відтепер діти можуть повноцінно чути світ звуків. Без сліз – не обійшлось. Як це було – розповість Іванна Власюк.
14-річна Софійка Кались має глибокі вади слуху. Коли дівчинці було лише 2 місяці – вона перехворіла менінгітом, після чого почала втрачати слух. Зараз дівчинка потребує новий слуховий апарат.
“Нам дуже тяжко, я сама виховую двох дітей. Ми вже купуємо 5 апарати. Для нас це… Так як я працюю в бюджетній установі, яка ліквідувалася. Для мене це дуже тяжко”, – каже Світлана Кались, мама Софії
Подарували радість чути Софійці, а також ще чотирьом дітям з Рівненщини благодійники. Вони придбали 5 слухових апаратів. Дарували тим, хто нагально цього потребує.
“Обирали дітей – дитинка має мати глухість четвертого ступеня. І також звертали на фінансову можливість родини. П’яти діткам, з родин, де є багатодітна родина, двоє із них сироти, двоє напівсироти. Ми мали змогу подарувати їм слухові апарати”, – каже Ольга Новицька, керівниця проєкту у ГО «Клуб Ротарі міста Рівне»
А також для дитячої обласної дитячої лікарні благодійники придбали аудіометр-тимпанометр за 11 тисяч доларів. Раніше у сурдологічному кабінеті був аудіометр, якому понад 40 років. Новий апарат, за словами медиків, суттєво допомагає у встановленні діагнозу.
“Раніше ми працювали з німецьким апаратом МА-31. Він старий, вже 18 років я з ним пропрацювала. Доводилося вручну вносити їх. Запам’ятовувати кожну точечку і малювати. Зараз я це все можу робити легким натиском руки”, – каже Ольга Демидюк, сестра медична
За словами лікаря-сурдолога Ольги Крупецької, запорукою гармонійного розвитку дитини є оптимальний слух. Адже тоді, діти отримують рівні можливості з своїми однолітками як у спілкуванні, так і у навчанні.
“Якщо дитина вчасно або проімплантована або слухопротезована, відповідно адекватний іде мовний і розумовий розвиток дитини. І діти адаптовані в середовищі між нами живуть”, – каже Ольга Крупецька, сурдолог КП “Рівненської обласної дитячої лікарні” РОР
На консультацію до лікаря-сурдолога в дитячу обласну лікарню щороку звертається близько трьох з половиною тисяч дітей. Тож правильне діагностування втрати слуху дозволить вчасно та коректно підібрати курс лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному розшукують жінку, яка зникла безвісти
Шукайте нас 👇👇👇
Офіційний сайт
Соціальні мережі:
► Ми у Facebook
► Ми в Instagram
► Наш Telegram-канал