Radio
Online
Повiдомити новину

В Інтернеті шириться повідомлення про те, що незнайомець пригощає дітей солодощами, які приправлені наркотичними речовинами

Проте, це неправда і чергова "страшилка", якою лякають мешканців Рівненщини.

Як зазначили у відділі комунікації поліції Рівненської області, така інформація не має жодного підґрунтя, вона неправдива. 

Між рівнянами знову шириться чергова неправдива новина - фейк. Кому це потрібно і як з цим боротися?

"З цього приводу варто відзначити дві речі - безпосередньо безпековий аспект та ситуація з поширенням фейку.Звісно, необхідно розповідати дітям інформацію про те, що потрібно робити дитині у випадку, коли незнайомі (та й знайомі)дорослі пропонують пригостити чимось чи поїхати кудись. При цьому не варто забувати про інший аспект, який також може бути небезпечним, тож розглянемо фейк.

Його особливість, як і будь-якого “дієвого” фейку - емоційна забарвленість. Наголошується на небезпеці для дітей, це, безумовно, примушує серце батьків сильніше битися. Крім того, це змушує негайно поділитися цією інформацією з іншими - ми ж добрі люди, ми ж хочемо попередити інших.

А що в повідомленні немає подробиць (часу, міста та місця, де це відбувається), то це тільки розпалює хворобливу уяву стурбованих батьків.

Зверніть увагу на джерело повідомлення. Не на того/ту знайому, що вам переслали це повідомлення, а на джерело. Що, немає джерела? Знайомий/знайома не знає подробиць чи, навпаки, подробиці народжуються “за ходом подій”?

Що ж, вам варто на майбутнє обережніше ставитися до повідомлень цих знайомих, адже у них, швидше за все, відсутнє критичне мислення. Не дивуйтеся, якщо наступного разу вони вам запропонують вкласти гроші в ННН або купити чудо-шампунь, який перетворює лисину на густу шевелюру (“достовірні” фотки будуть вам надані).

Що ж, якщо ви все ж отримали тривожну інформацію, то перед тим, як її поширювати далі і панікувати, зробіть декілька необхідних речей.
1.Визначте джерело. Уточніть у того, хто поширює інформацію, чи він/вона знає джерело.

2. Перевірте цю інформацію у ЗМІ. Зараз медіа дуже оперативні, вони обов'язково повідомлять про загрозливу інформацію, а професійні медіа обов'язково візьмуть коментарі з різних джерел.

Сам по собі цей фейк не новий і є черговою реплікою давніх чуток (які зазвичай запускали спецслужби), які в радянські часи боролися із закордонними жуйками та газованою водою, наганяючи страху на батьків", - розповідає Сергій ШТУРХЕЦЬКИЙ, медіа-експерт та доцент кафедри журналістики НаУ "Острозька академія".

Серед мешканців Рівного та Рівненщини активно ширять подібні страшні чутки. Перед цим було неправдиве повідомлення, що в Костополі грабіжник у камуфляжі їздить на спортивному велосипеді й вириває сумки у жінок. І нічого вдіяти не можна, адже він швидко пересувається.

Наприкінці 2017 року серед рівнян ширилася неправдива інформація, що вода заражена гепатитом

Довідка: Фейк (з англ. підробка, фальшивка) - неправдива інформація в Інтернеті, яка має не лише обманути, але й спонукати поширювати таку інформацію далі.

Читайте також: