Radio
Online
Повiдомити новину

Провал «20/20» та доля голови правління НАК «Нафтогаз України»: як це пов’язано?!

Отже, Нафтогаз провалив план газовидобутку. Це сталося за умови, коли Уряд надав всі можливості «Укргазвидобуванню», яке володіє 45% (415 мрлд.м3 із понад 924 мрлд.м3) всіх підтверджених запасів природного газу в Україні, працювати ефективно.

Запровадивши єдину ціну на газ, Уряд у квітні 2016 року забезпечив сталі передумови для нарощення видобутку українського газу. У компанії «Укргазвидобування» з’явився значний фінансовий ресурс на ремонт і введення в експлуатацію нових свердловин, розвідувальне буріння, модернізацію інфраструктури.

Слід зважати, що вперше за роки української незалежності державна компанія «Укргазвидобування»  стала бездотаційною з рентабельністю за 2016 рік – 100%, і за 2017 рік - 332%, за 9 місяців 2018 року – 205%. У 2017 році компанія запланувала 39 млрд. грн.. капітальних інвестицій, по факту було вкладено лише 12,7 млрд. 

У 2018 році АТ «Укргазвидобування» планувало близько 30 млрд. грн. інвестувати у видобуток, по факту за 9 місяців 2018 року освоєно 14,3 млрд. грн.. Чому ж "Стратегію 20/20" провалено? Можливо тому, що в умовах грошового потоку з високих зарплат та премій  в кишені топ-менеджерів НАК «Нафтогаз України» загубилася принциповість та відповідальність перед Державою та її громадянами!?

Уряд неодноразово заявляв, що не продовжуватиме контракт з головою Нафтогазу на діючих умовах. Захмарні зарплати та премії неприпустимі для країни, яка перебуває у стані війни. І Наглядовій раді Нафтогазу було запропоновано переглянути заробітну плату пана Коболєва. Натомість незалежні директори запропонували збільшити заробітну плату Коболєва з 1,8 млн. грн. до 2,8 млн. грн. на місяць. Здавалося б, працюйте пане Коболєв, заробляйте, але виконуйте, що від вас вимагають! А якщо ні?!

Володимир Гройсман: «Я категорично проти їхніх захмарних премій. Коли ми ще не встигли отримати кошти від Газпрому, вони вже поділили шкуру невбитого ведмедя. Уряд як акціонер від імені держави попередив, що з 22 березня не продовжить контракти в нинішньому вигляді, і звернувся до Наглядової ради НАКу з проханням переглянути захмарні бонуси менеджерів. Ми не проти, щоби менеджмент далі працював, але давайте нормальні бонуси з KPI, щоби їх нараховували не за минулий квартал, а за те, що досягнуті певні цілі. Ці цілі – нарощування власного видобутку газу, демонополізація ринку, успішні переговори щодо транзиту, і по здатності їх досягати має вимірюватись реальна ефективність керівництва Нафтогазу». (www.liga.net)

Очевидно, що команда, яка ефективно боролося в судах з Російською Федерацією, залишиться працювати. Цілком очевидно, що не сам Андрій Коболєв виграв Стокгольмський арбітраж. Перемогу для України здобула команда юристів, в тому числі й міжнародних.

Андрій Коболєв

Натомість, Уряд має знайти технократа, який наростить газовидобуток та доб’ється збереження української ГТС. Менеджера, який готовий віддано попрацювати на Державу. Новим керівником Нафтогазу має стати професіонал та патріот, котрий не буде розповідати про зарплати і про те, як всі йому заважають працювати, а буде робити свою роботу якісно. Зарплата голови Нафтогазу має залежати від кількох ключових показників: рівень видобутку газу і стабільна робота ГТС. І Андрій Коболєв ще може погодитися на запропоновані умови та податися на оголошений Урядом конкурс, який стартує 23 березня – у день, коли завершується контракт діючого голови нафтогазової компанії – і триватиме 30 днів. Відбір голови Правління НАК «Нафтогаз України» відбуватиметься у відповідності кращих міжнародних стандартів корпоративного управління, які прописані у Постанові КМУ № 777 «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки».

Сергій Рогоза

За матеріалами української преси

Читайте також: