Radio
Online
Повiдомити новину

На Рівненщині в дику природу випустили більше сотні копитних тварин (ФОТО+ВІДЕО)

Вирощували звірів у вольєрах безпосередньо на території комплексу - загалом на свободу випустили понад 120 копитних. Це в чотири рази більше, ніж попереднього року, розповідає мисливствознавець мисливсько-спортивного клубу «Сокіл» Роман Ступчук.

Подивитися на цікавий захід з’їхалися мисливці та любителі активного відпочинку не лише з Рівненщини, а й з усієї країни. До такої прискіпливої уваги були дещо не готові молоді оленята, які певний час не хотіли покидати територію вольєру.

Однак врешті тварини один за одним пострибали у лісові хащі.

Екс-голова Державного комітету з лісового господарства Віктор Червоний наголосив, що у суспільстві сформоване хибне уявлення про мисливців, яких ставлять ледь не в один ряд з бракон’єрами. Чоловік зауважив, що на прикладі таких мисливських господарств, як «Сокіл», зберігається позитивний природний баланс, а лісова фауна поповнюється новими тваринами.

Фахівці додають, що копитні легко адаптуються до нових умов, адже дані тварини є травоїдними і з приходом теплої пори року зможуть про себе подбати. Крім того, оленів будуть і надалі підгодовувати лісівники, але вже не так активно, як у вольєрах. Провідний спеціаліст-мисливствознавець Володимир Нижник називає випуск копитних у дику природу важливим кроком, адже наразі Україна суттєво поступається за кількістю дичини європейським сусідам.

У мисливсько-спортивному клубі «Сокіл» зупинятися не збираються. Вже навесні наступного року планують випустити в свої угіддя більше 150 особин копитних. Території у 8 тисяч гектарів лісового багатства Рівненського та Костопільського районів цілком вистачить, аби всі тварини почували себе комфортно та розмножувалися.

Читайте також: